EİB Genç İhracatçılar Konseyi GİK Hall açıldı

EİB Genç İhracatçılar Konseyi GİK Hall açıldı

2019 yazında çalışmalarına başladığımız GİK Genç İhracatçılar Konseyi Türkiye’de bir ilk olmanın çok ötesine geçti. Sıkça kullandığım bir denklem tekrar hayat buldu ve doğruluğunu ispatladı:

Gerçek = Hayal x Zaman

Hayalini kurduğumuz GİK TİM Başkanı Sayın İsmail Gülle’nin ve tüm Türkiye’nin dikkatini çekti. İzmir’den bu oluşum tüm Türkiye’ye yayılacak.Parçası olmaktan mutluluk duyduğum Ege İhracatçı Birlikleri bünyesinde yer alan Genç İhracatçılar Konseyi paylaşımlı ofis ve etkinlik alanlarından oluşan GİK Hall’ünün açılışını da TİM Başkanı Sayın İsmail Gülle yaptı. Aşağıda açılışla ilgili olarak Ege İhracatçı Birliklerince hazırlanan basın bültenini bulabilirsiniz.

EİB Genç İhracatçılar Konseyi GİK Hall açıldı

Murat Demircan basın bülten metni: 

Gençlerin ihracata yönelmesi için çalışmalar yapmak, Ege İhracatçı Birlikleri’nin Yönetim Kurullarına gelecek isimlerin yetişeceği ve yenilikçi fikirlerin iş hayatına katkı sağlaması amacıyla kurulan Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Genç İhracatçılar Konseyinin ofisi GİK Hall EİB’de açıldı.

Açılışta konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, genç ihracatçılara “İcat çıkarın” çağrısında bulundu. Gençlerin böyle bir organizasyonunda yer almasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten TİM Başkanı Gülle sözlerini şöyle sürdürdü; “Geleceğin yönetim kurullarını ve geleceğin ihracatçılarını bu işe hazırlamak niyetindeyiz. TİM’in amacı bütün ihracatçılara ulaşmak. İhracatçının sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışıyoruz. Geçen yıl TİM ailesine 17 bin 544 yeni ihracatçı katıldı. Ocak ayında da bin 560 firmanın ihracata merhaba dedi. Bu aile gittikçe büyüyor. Türkiye’nin en büyük şansı genç ve dinamik nüfusu. Bizler gençlerin farkındayız. 100 bin kişilik büyük bir aileye doğru hızla ilerliyoruz”

Projenin İzmir’den başlamasının son derece anlamlı olduğunu kaydeden Gülle, “Gençliğin fırsat verilirse neler yapabileceğini çok iyi biliyoruz. Burası Türkiye’ye örnek olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

Ege’den Türkiye’ye

EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi ise bunun bir hayali olduğunu ve bütün birlik başkanlarının projeye destek verdiklerini dile getirdi.

Konseyde 40 yaş ve altındaki genç ihracatçıların yer aldığını işaret eden Eskinazi, gençleri başarıya ulaşması için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.

Genç ihracatçılar konseyinin marka ve etkinlikler olarak iki komite kurduklarının anımsatan Eskinazi, “Türkiye çapında bu projeyi organize etmek ve Türkiye’ye genç ihracatçıları kazandırabilmek arkadaşların görevi. Bunu ‘Genç TİM’ adı altında yapacaklar.” dedi.

Eskinazi, GİK Hall’u gençlerin beklentilerine uygun tasarladıklarını sözlerine ekledi.

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve EİB Genç İhracatçılar Konseyi Başkanı Erkan Zandar da odanın Türkiye’de bir başlangıç olduğunu, diğer tüm birliklerin de bu şekilde organize olmasını beklediklerini söyledi.

Proje için büyük uğraşlar verdiklerini vurgulayan Zandar, emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

EİB GİK Danışmanı Özgür Baykut, EİB GİK Komitesi Başkan Yardımcısı Gizem  Kula ve EİB GİK Marka Komitesi Başkanı Berk Celep’te EİB GİK kurulduktan sonra yaptıkları ve yapacakları çalışmalarla ilgili sunum yaptılar.

 

Etiketler:, , , , ,

Geri Bildirim gönder...

ob@ykut

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın