Hayatınız Boyunca Yanınızda Olması Gereken 3 Şey

Hayatınız Boyunca Yanınızda Olması Gereken 3 Şey YouTube kanalıma video olarak da yüklendi. Sizlerle bu makale ve videoda iş hayatımızda, sosyal hayatımızda gelişmek, ilerlemek, değişmek, evrilmek için yanımızdan asla ayırmamamız gereken; hayatımızı iyiye, güzele doğru değiştirmemizi sağlayacak 3 şeyi paylaşmak istedim: Güven, Gülümsemek, Hayal Kurmak.

Bu üçlüyü hayatınızın her aşamasına dahil edin. Sizi hedeflerinize ulaştıracaklarına emin olabilirsiniz.

Unutmayın ki hayalle gerçek arasındaki tek fark zamandır. Formül olarak ifade edecek olursak;

Gerçek = Hayal x Zaman

Bizler hayal kurmanın vakit kaybı olduğuna inandırılarak yetiştik. Hayal kurmak ayıptı, hayal kuranlara kötü gözle bakılırdı. Kötü bir alışkanlık edinmiş uzak durulması gereken zararlılardı hayal kuranlar. Oysa hayal yoksa değişim yok. Değişmek sor olan yol, alışkanlıkları sürdürmek ise kolay olan. Değişmemek bir süre devamlılık sağlasa da sürdürülebilirlik için değişim şart. Olanı korumak telaşında olan kuşaklar için en tehlikeli alışkanlık haliyle hayal kurmaktı. Bunun değişmesi lazım, hayal kurmalıyız. Büyük hayaller kurabilirsek bundan yirmi yıl otuz yıl sonrasına dair o zaman oyunda bir yerimiz olacak. Hayal kurmaya başlayın.

Hep yanımızda bulundurmamız gereken diğer süper gücümüz: Gülümsemek.

Gülümsemek bulaşıcıdır.

Çok güldük çok ağlayacağız deyimini duymuşsunuzdur. Nasıl bir aklın ürünüdür bu söylem hep merak ettim. Olacak iş değil. Aklım almıyor. Çok gülenin başına mutluluktan başka bir şey gelmez. Belki biraz da çenesi ağrır o kadar. O yüzden çok güldük, çok ağlayacağız değimi koca bir yalan, hayatlarımızı karartan. Unutun. Hayatınızdan çıkarın. Gülün. Üstelik gülmek ekonomik hepi topu 17 kas çalışıyor somurtmak içinse onlarca kas mesai yapıyor. Yani çok somurtan çabuk kırışıyor. Genç kalmak için gülümseyin.

Ve ‘Hayatınız Boyunca Yanınızda Olması Gereken 3 Şey’ den sonuncusu Güven. Güvenin önce kendinize sonra insanlara.

Güvenmek iletişimin, ilişkinin yapı taşıdır.

Güvenmezseniz zamanınızı ve enerjinizi komplo teorileri üretmeye ve bu teorileri bertaraf etmeye harcarsınız ve hayallerinizden uzaklaşırsınız. Güven denince de akla onlarca abuk sabuk negatif söylem geliyor. En güvendiğin baban, güvenme yetime ve daha bir sürü saçma sapan cümle var akla gelen. Güvenirsek başımıza kötü şeylerin geleceğini söyleyen hasta cümleler. Unutun hepsini. Bırakın güvensizlik temelli kurguladığınız komplo teorilerini bir kenara. Ve boşa harcadığınız enerjiyi verimli  kullanın.

Elbette başarısızlıklarımız olacak. Hata yapacağız. Düşeceğiz. Dibe vuracağız. Hayatın içinde var hepsi. Hayatınız boyunca yanınızda olması gereken 3 şey tam da bu durumlarda işe yarayacak. Kader kurbanı rolüne bürünüp boynu eğmek yerine, başımızı göğe kaldırıp, ders alıp, gülümseyerek ayağa kalkacağız. Ve hayalimize doğru adım atacağız.

Bu üçlü sahip olduğumuz en verimli kaynaklar, üstelik hepimiz bu kaynaklara sahibiz. Kullanın. Değişin. Her şey değişsin.

Etiketler:, , , , ,

Geri Bildirim gönder...

ob@ykut

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın