İhracatın Yıldızları

İhracatın Yıldızları ödül töreninde “Aile İşletmelerinde Yaşanan Deneyimler, Riskler, Önlemler” konulu bir konuşma yaptım.

Basın bülteni:

Ege Maden İhracatçıları Birliği, dünyaca ünlü Afyon beyazını dünyanın dört bir tarafına ihraç eden, doğal taşın başkenti konumundaki Afyonkarahisar’da ekmeğini taştan çıkaran doğal taş ihracatçılarını ödüllendirmek için “İhracatın Yıldızları Ödül Töreni” düzenliyor.

Ege Maden İhracatçıları Birliği,

tarafından 17 Eylül 2019 Salı akşamı Afyonkarahisar Akrones Oteli’nde ödül töreni düzenlendi. Törende 2018 yılında 500 bin dolar ve üzeri ihracat yapma başarısı göstererek Türkiye’ye 150 milyon dolar döviz kazandıran 66 firma ödülün sahibi olacak.

Afyonkarahisar’ın doğal taş sektöründe en önemli merkezlerden biri konumunda olduğuna işaret eden Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya. Afyon’un 2018 yılında 342 milyon dolarlık ihracat yaptığını. Madencilik sektörünün ise 185 milyon dolarlık ihracatla Afyon’un toplam ihracatının yüzde 54’lük dilimini tek başına gerçekleştirdiğini belirtti. Kaya, ödül alacak firmaların ise madencilik sektörünün ihracatının yüzde 81’ini, Afyon’un ihracatının ise yüzde 44’ünü yaptığını kaydetti.

       “Mottomuz, inadına üretim, inadına ihracat”.

Ege Maden İhracatçıları Birliği olarak görev sahalarına giren Muğla, İzmir, Manisa, Denizli, Antalya, Isparta ve Burdur’da “İhracatın Yıldızları Ödül Törenleri” yaptıkları bilgisini veren Kaya. “Ekmeğini taştan çıkaran ihracatçılarımızı ödüllendirmeye Afyonkarahisarlı ihracatçılarımızla devam ediyoruz. Ekonomimizin daraldığı bir ortamda ‘İnadına üretim, inadına ihracat’ mottosuyla hareket eden. Ülkemize daha fazla döviz kazandırmak için çabalayan ihracatçılarımızı motive etmek için diğer illerimizde de sırasıyla ödül törenleri gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

EMİB Başkanı Mevlüt Kaya, İş Stratejisti ve Danışmanı Özgür Baykut’un ise “Aile İşletmelerinde Yaşanan Deneyimler, Riskler, Önlemler” konulu bir seminer vereceğini sözlerine ekledi.

İHA Fotoğraflar ve Haberi Habertürk Haberi T.C. Afyonkarahisar Valiliği Haberi  

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

ob@ykut

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın